Two-bedroom apartment on the top floor at Wilson Square, TiranaApartament 2+1 në katin e fundit në Sheshin Wilson, Tiranë

Wilson Square, TiranaSheshi Wilson, Tiranë
PriceÇmimi
€ 535,000
Property typeLloji
ApartmentApartament
BedroomsDhoma gjumi
2
BathroomsBanjo
2
SizeSipërfaqe
116.56 m² net (123.12 m² gross)116.56 m² neto (123.12 m² bruto)
ParkingParkim
Ask usNa pyesni

The filmVideoja

Walk through the propertyShëtisni nëpër pronë

About this propertyRreth kësaj prone

SummaryPërmbledhje

Victoire is a two-bedroom, two-bathroom apartment on the twelfth and top floor of a building at Wilson Square, in the centre of Tirana. The floor was a single penthouse until this year; it has been divided into four apartments, each finished and furnished to the same standard, and Victoire is one of the two two-bedroom units.The apartment is new and has never been lived in. It is sold fully furnished.Apartament 2+1 në katin e fundit të një pallati në Sheshin Wilson, në qendër të Tiranës — i ri, i pabanuar më parë dhe i mobiluar tërësisht. Kati ishte deri këtë vit një penthouse i vetëm; është ndarë në 4 apartamente, të përfunduara dhe të mobiluara me të njëjtin standard, dhe Victoire është njëri nga dy apartamentet 2+1.

AccommodationAmbientet

The living room, dining area and kitchen run as one open space under the exposed timber structure of the roof, with glazing and a balcony along the window wall. The kitchen is fitted and equipped with an oven, hob, extractor and fridge-freezer. Both bedrooms are separate, each with an upholstered headboard, fitted wardrobes and a desk; one is furnished with a double bed, the other with twin beds. Two bathrooms, each with a walk-in shower and an illuminated mirror.Air conditioning throughout, parquet floors, plasterboard ceilings with LED lighting, and new electrical and plumbing installations. The building has a lift.Dhoma e ndenjes, zona e ngrënies dhe kuzhina formojnë një ambient të vetëm të hapur nën strukturën e dukshme prej druri të çatisë, me xhama dhe ballkon përgjatë murit me dritare. Kuzhina është e montuar dhe e pajisur me furrë, pianurë, aspirator dhe frigorifer. 2 dhoma gjumi të veçuara, secila me gardërobë të montuar dhe tavolinë pune; njëra me krevat dopio, tjetra me dy krevate teke. 2 banjo, secila me dush dhe pasqyrë me ndriçim.Kondicionerë në çdo ambient, parket, tavane kartonxhesi me ndriçim LED, si dhe instalime të reja elektrike dhe hidraulike. Pallati ka ashensor.

ConditionGjendja

New. Completed in 2026 as part of the conversion of the top floor, never occupied, and sold fully furnished and equipped. Nothing needs doing before moving in or letting.E re — e përfunduar në 2026 si pjesë e ndarjes së katit të fundit, e pabanuar më parë; shitet e mobiluar dhe e pajisur tërësisht, pa pasur nevojë për asnjë ndërhyrje përpara banimit apo dhënies me qira.

LocationVendndodhja

Wilson Square sits at the southern edge of central Tirana: the Blloku district is a few minutes on foot, the Grand Park and its lake about ten, and Skanderbeg Square roughly fifteen. The balcony looks out over the rooftops towards the hills.Në Sheshin Wilson, në skajin jugor të qendrës së Tiranës, pranë zonës së Bllokut dhe Parkut të Madh; Sheshi Skënderbej arrihet për rreth 15 minuta në këmbë. Ballkoni sheh mbi çatitë e qytetit drejt kodrave.

Suited toI përshtatshëm për

A family or a couple who want a new, finished home in the centre with nothing to do, or an investor letting a two-bedroom unit to the short- and long-term market that central Tirana carries. The other three apartments on the floor are also for sale through Sanders.Familje ose çifte që kërkojnë një banesë të re në qendër, gati për banim, si dhe investitorë ndërkombëtarë. Qendra e Tiranës ka kërkesë të lartë për qira afatshkurtra dhe afatgjata. Edhe tre apartamentet e tjera të katit shiten nëpërmjet Sanders.

ParkingParkimAsk usNa pyesni
Service chargeTarifa e mirëmbajtjesAsk usNa pyesni
TenancyStatusi i banimitVacantBosh
Year builtViti i ndërtimitAsk usNa pyesni
TypeLloji2+1, top floor2+1, kati i fundit
Net areaSipërfaqja neto116.56 m²116.56 m²
Gross areaSipërfaqja bruto123.12 m²123.12 m²
BalconyBallkoniAlong the window wallPërgjatë murit me dritare
LiftAshensoriYesPo
Heating / coolingNgrohje / ftohjeAir conditioningKondicionerë
FlooringDyshemejaParquetParket

Floor planPlanimetria

The layoutPlanimetria

Floor plan
123.12 m²Gross areaSipërfaqe bruto116.56 m²Net walkable areaSipërfaqe e shkelshme

Areas per the registered plan. Gross headline; net walkable shown as secondary.Sipërfaqet sipas planit të regjistruar. Bruto si kryesore; e shkelshme si dytësore.

Location & settingVendndodhja

Wilson Square, TiranaSheshi Wilson, Tiranë

Wilson Square, TiranaSheshi Wilson, TiranëLoading the map…Harta po ngarkohet…Map unavailableHarta nuk mund të ngarkohet

Your Sanders contactKontakti juaj Sanders

Sanders AlbaniaSanders Shqipëri
+44 7414 444782
sales@sandersalbania.com
Download the brochureShkarko broshurën
PDF · 3 pagesPDF · 3 faqe
€ 535,000Wilson Square, TiranaSheshi Wilson, Tiranë