One-bedroom apartment on the top floor at Wilson Square, TiranaApartament 1+1 në katin e fundit në Sheshin Wilson, Tiranë

Wilson Square, TiranaSheshi Wilson, Tiranë
PriceÇmimi
€ 435,000
Property typeLloji
ApartmentApartament
BedroomsDhoma gjumi
1
BathroomsBanjo
1
SizeSipërfaqe
91.9 m² net (100.07 m² gross)91.9 m² neto (100.07 m² bruto)
ParkingParkim
Ask usNa pyesni

The filmVideoja

Walk through the propertyShëtisni nëpër pronë

About this propertyRreth kësaj prone

SummaryPërmbledhje

Laure is the larger of the two one-bedroom apartments on the twelfth and top floor of a building at Wilson Square, in the centre of Tirana. The floor was a single penthouse until this year; it has been divided into four apartments, each finished and furnished to the same standard.The apartment is new and has never been lived in. It is sold fully furnished.Apartament 1+1 në katin e fundit të një pallati në Sheshin Wilson, në qendër të Tiranës — i ri, i pabanuar më parë dhe i mobiluar tërësisht; më i madhi nga dy apartamentet 1+1 të katit. Kati ishte deri këtë vit një penthouse i vetëm; është ndarë në 4 apartamente, të përfunduara dhe të mobiluara me të njëjtin standard.

AccommodationAmbientet

The living room, dining area and kitchen are one open space under the exposed timber structure of the roof, with glazing along the balcony side. The kitchen is fitted and equipped with an oven, hob, extractor, dishwasher and fridge-freezer. The bedroom is separate, with a wall of fitted wardrobes and a desk by the window; the bathroom has a walk-in shower and a washing machine. Sliding doors open onto the balcony.Air conditioning throughout, parquet floors, plasterboard ceilings with LED lighting, and new electrical and plumbing installations. The building has a lift.Dhoma e ndenjes, zona e ngrënies dhe kuzhina formojnë një ambient të vetëm të hapur nën strukturën e dukshme prej druri të çatisë, me xhama nga ana e ballkonit. Kuzhina është e montuar dhe e pajisur me furrë, pianurë, aspirator, lavastovilje dhe frigorifer. Dhoma e gjumit është e veçuar, me gardërobë të montuar në të gjithë murin dhe tavolinë pune pranë dritares; banjoja ka dush dhe lavatriçe. Dyert rrëshqitëse hapen në ballkon.Kondicionerë në çdo ambient, parket, tavane kartonxhesi me ndriçim LED, si dhe instalime të reja elektrike dhe hidraulike. Pallati ka ashensor.

ConditionGjendja

New. Completed in 2026 as part of the conversion of the top floor, never occupied, and sold fully furnished and equipped. Nothing needs doing before moving in or letting.E re — e përfunduar në 2026 si pjesë e ndarjes së katit të fundit, e pabanuar më parë; shitet e mobiluar dhe e pajisur tërësisht, pa pasur nevojë për asnjë ndërhyrje përpara banimit apo dhënies me qira.

LocationVendndodhja

Wilson Square sits at the southern edge of central Tirana: the Blloku district is a few minutes on foot, the Grand Park and its lake about ten, and Skanderbeg Square roughly fifteen. The windows face north-east, over the city.Në Sheshin Wilson, në skajin jugor të qendrës së Tiranës, pranë zonës së Bllokut dhe Parkut të Madh; Sheshi Skënderbej arrihet për rreth 15 minuta në këmbë. Dritaret shohin drejt verilindjes, mbi qytet.

Suited toI përshtatshëm për

A buyer who wants a new, finished home in the centre with nothing to do, or an investor letting to the short- and long-term market that central Tirana carries. The other three apartments on the floor are also for sale through Sanders.Investitorë ndërkombëtarë dhe blerës që kërkojnë një banesë të re në qendër, gati për banim. Qendra e Tiranës ka kërkesë të lartë për qira afatshkurtra dhe afatgjata. Edhe tre apartamentet e tjera të katit shiten nëpërmjet Sanders.

ParkingParkimAsk usNa pyesni
Service chargeTarifa e mirëmbajtjesAsk usNa pyesni
TenancyStatusi i banimitVacantBosh
Year builtViti i ndërtimitAsk usNa pyesni
TypeLloji1+1, top floor1+1, kati i fundit
Net areaSipërfaqja neto91.9 m²91.9 m²
Net incl. internal corridorNeto me korridor94.89 m²94.89 m²
Gross areaSipërfaqja bruto100.07 m²100.07 m²
AspectOrientimiNorth-eastVerilindje
BalconyBallkoniAlong the window wallPërgjatë murit me dritare
LiftAshensoriYesPo
Heating / coolingNgrohje / ftohjeAir conditioningKondicionerë
FlooringDyshemejaParquetParket

Floor planPlanimetria

The layoutPlanimetria

Floor plan
100.07 m²Gross areaSipërfaqe bruto91.9 m²Net walkable areaSipërfaqe e shkelshme

Areas per the registered plan. Gross headline; net walkable shown as secondary.Sipërfaqet sipas planit të regjistruar. Bruto si kryesore; e shkelshme si dytësore.

Location & settingVendndodhja

Wilson Square, TiranaSheshi Wilson, Tiranë

Wilson Square, TiranaSheshi Wilson, TiranëLoading the map…Harta po ngarkohet…Map unavailableHarta nuk mund të ngarkohet

Your Sanders contactKontakti juaj Sanders

Sanders AlbaniaSanders Shqipëri
+44 7414 444782
sales@sandersalbania.com
Download the brochureShkarko broshurën
PDF · 3 pagesPDF · 3 faqe
€ 435,000Wilson Square, TiranaSheshi Wilson, Tiranë